Orbotix Sphero SPRK edition - kulka robot sterowana smartfonem lub tabletem

średnia: 0.0  ocen: 0
Produkt dostępny!
Cena: 569,00 PLN*
* z podatkiem VAT
Dostawa od: Wysyłka gratis!
Producent: Orbotix
Kod producenta: 851897003748
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 1 dni
SPhero SPRK
 

SPHERO SPRK

Dzięki połączeniu technologii z robotyką, Sphero SPRK uczy i inspiruje przyszłe pokolenie innowatorów i wynalazców. Programowanie nie jest łatwe, ale teraz nie musisz być inżynierem, aby nauczyć swoje dziecko podstaw tej dziedziny. Wszystko czego potrzebujesz to Sphero SPRK.


Zabawa jest najlepszym nauczycielem

Sphero to producent zdalnie sterowanych zabawek uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych na całym świecie. Ale to nie wszystko. Dzięki połączeniu technologii z robotyką, Sphero SPRK uczy i inspiruje przyszłe pokolenie innowatorów i wynalazców. Programowanie nie jest łatwe, ale teraz nie musisz być inżynierem, aby nauczyć swoje dziecko podstaw tej dziedziny. Wszystko czego potrzebujesz to Sphero SPRK.

Programowanie jest proste!
Do dyspozycji mamy szereg funkcji, zdarzeń, efektów wraz z intuicyjnym, graficznym środowiskiem obiektowego programowania, które dostarcza bezpłatna aplikacja SPRK dostępna dla systemów iOS oraz Android. Układając kolejne zdarzenia jakie może wykonać Sphero SPRK w sposób wizualny tworzymy program, którego kolejne linie kodu tworzy sama aplikacja SPRK umożliwiając jego podgląd na oddzielnej, dedykowanej zakładce w aplikacji. Każdemu ze zdarzeń możemy dopisać konkretne wartości (np. kolor świecenia diod, szybkość ruchu kulki, jego kierunek itp.), a co najważniejsze, na każdym etapie programowania możemy sprawdzić jaki będzie efekt końcowy, w jaki sposób tworzony program wpływa na poszczególne elementy z jakich zbudowany jest Sphero.Gotowe scenariusze lekcji
Sphero SPRK z jednej strony uczy systematyki i metodologii programowania – od idei, poprzez planowanie, programowanie robotyki, z drugiej zaś stanowi świetną zabawę.
Dostępnych jest szereg gotowych programów oraz przykładów wykorzystania Sphero SPRK w edukacji, a nawet kilkanaście przykładowych scenariuszy lekcji.

 
Podstawowe lekcje
Od obliczania pola powierzchni do procentów. W trakcie podstawowych lekcji poznajemy podstawy matematyki oraz naukę poprzez programowanie. Program SPRK rozpoczynamy od MacroLab – aplikacji do programowania wizualnego.  Po ukończeniu 5 lekcji MacroLab, uczniowie są gotowi do lekcji opartych o OrbBasic – wydajnej aplikacji wykorzystującej programowanie w trybie tekstowym. 8 lekcji jest zgodnych z krajowym jednolitym programem nauczania 3., 4., i 5. stopnia.

 Co może Sphero 2.0: 

  • możemy nim jeździć sterując za pomocą tabletu lub smartfona
  • możemy używać go jako kontrolera gry na ekranie
  • możemy je programować
  • możemy grać w gry wykorzystujące tzw. wirtualną rzeczywistość
  • możemy ćwiczyć refleks, gry na zręczność
  • pływać, jest wodoodporna
  • kompatybilna z iOS i Android
  • można się bawić z psem