Wczytuję dane...

Nowa generacja 27-calowych monitorów graficznych EIZO.

Nowa generacja 27-calowych monitorów graficznych EIZO.

Firma EIZO Corporation ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych monitorów z serii ColorEdge: CG2730 i CS2730. Oba modele mają duży, 27-calowy ekran i powstały z myślą o zastosowaniach graficznych.


Natywna rozdzielczość 2560 x 1440 umożliwia wyświetlanie dwukrotnie większej liczby pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1280 x 1024 oraz o 60% więcej pikseli niż ekrany w rozdzielczości 1920 x 1200. Dzięki tak obszernej przestrzeni roboczej użytkownicy mogą pracować jednocześnie z obrazami i paletami narzędzi bez przełączania się między oknami.


Modele ColorEdge CG2730 i CS2730 zyskały też nową, zgrabniejszą obudowę. Dolna ramka obu monitorów jest o 46% cieńsza, a cała obudowa o 30% płytsza niż w modelach poprzedniej generacji. O 30% zmniejszyła się także ich waga (do zaledwie 8,9 kg), co w połączeniu z wbudowaną rączką ułatwia przenoszenie monitorów w plenerze lub wewnątrz studia fotograficznego. Zamiast tradycyjnych przycisków z przodu obu modeli znajdują się elektrostatyczne przełączniki, dające wygodny dostęp do menu ustawień i podświetlone diodami LED, co ułatwia pracę nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.


ColorEdge CG2730 to model przeznaczony do profesjonalnych zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Wyposażono go we wbudowany czujnik, który umożliwia przeprowadzanie automatycznej kalibracji i tym samym zapewnia optymalną reprodukcję kolorów. Z kolei model ColorEdge CS2730 stworzono z myślą o amatorach i hobbystach, którzy mają skromniejsze możliwości finansowe niż profesjonalne studia graficzne, ale nadal chcą tworzyć i edytować cyfrowe zdjęcia czy ilustracje wysokiej jakości korzystając z zaawansowanych funkcji monitorów ColorEdge.


Nowe monitory ColorEdge korzystają z panelu IPS (in-plane-switching) o szerokim gamucie, odtwarzającym niemal całą przestrzeń Adobe RGB. Dodatkowo model CG2730 odtwarza także 98% przestrzeni DCI-P3 używanej w postprodukcji oraz zapewnia wysoki współczynnik kontrastu 1500:1, co umożliwia reprodukcję prawdziwej czerni. Specjalna powłoka zachowuje głębię ciemnych odcieni nawet przy patrzeniu na ekran pod kątem.


Oba monitory wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), gwarantującą utrzymanie współczynnika Delta-E na poziomie 3 lub mniej. Eliminuje to wahania jasności i chromatyczności obrazu na całej powierzchni ekranu.