Kalibracja Monitorów EIZO ColorEdge

średnia: 0.0  ocen: 0
Produkt dostępny!
Cena: 123,00 PLN*
* z podatkiem VAT
Dostawa od: 14.99 PLN
Producent:
Realizacja zamówienia: 2 dni

Kalibracja monitorów EIZO z serii ColorEdge

Kalibracja polega na takiej regulacji monitora, aby wyświetlał on obraz o zadanych parametrach jasności, temperatury punktu bieli oraz gradacji odcieni (gamma).

Kalibracja programowa

Niestety bardzo mało monitorów dostępnych na rynku daje się poprawnie skalibrować. Dzieje się tak dlatego, że w zdecydowanej większości konstrukcji wykorzystywana jest tzw. kalibracja programowa. w procesie tym korekcje różnic między zadanymi, a otrzymywanymi na monitorze wartościami odcieni, dokonywane są poprzez regulację sygnału wyjściowego karty graficznej. Skutkiem tego jest osiągnięcie zadanego poziomu odwzorowania bieli, ale kosztem utraty odwzorowania pewnych odcieni, braku płynności podczas wyświetlania płynnych przejść tonalnych oraz pojawiającymi się dominantami barw podstawowych podczas wyświetlania obrazów w skali szarości.

Kalibracja programowa skutkuje utratą odwzorowania pewnych tonów i odcieni barw!

Kalibracja sprzętowa

Jak więc można wnioskować, kalibracja programowa nie zapewni odpowiednio wysokiego poziomu dokładności, jaki wymagany jest w zastosowaniach graficznych. W takiej sytuacji na scenę wkraczają monitory EIZO serii ColorEdge, w których możliwa jest kalibracja sprzętowa. Podstawową różnicą jest możliwość osiągnięcia nie tylko wyświetlania bieli o zadanych parametrach, ale również uzyskanie poprawnego odwzorowania tonalnego dla każdej z barw podstawowych, bez utraty niektórych odcieni. Również wyświetlanie obrazów w skali szarości przeprowadzane jest bez dominanty któregoś z kolorów podstawowych. Wszelkie korekty dokonywane są bowiem nie wskutek manipulacji poziomami wyjściowymi sygnału z karty graficznej, a operowaniem bezpośrednio na tabeli kolorów, zapisanej w elektronice monitora (Look-Up Table – LUT). W tabeli Look-Up Table w monitorach EIZO ColorEdge stosowany jest 16-bitowy opis każdej składowej. Daje to 16384 możliwych tonów dla każdej z barw podstawowych.Kalibrator Datacolor Spyder5
Spyder5PRO od Datacolor to zaawansowane rozwiązanie zapewniające wierne odtwarzanie kolorów, stworzone specjalnie dla oddanych pasjonatów fotografii. Dzięki niemu można mieć pewność, że oglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia mają dokładnie takie barwy, jak trzeba. Spyder5PRO gwarantuje zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem, a także pozwala stworzyć unikalny profil wielu monitorów oraz dopasować poziom jasności monitora na podstawie oświetlania w pomieszczeniu, dzięki czemu kolory wyświetlanych zdjęć są zgodne z rzeczywistością. Nie trzeba już tracić czasu na ręczne dopasowywanie ustawień; wystarczy poświęcić kilka minut miesięcznie na kalibrację monitora, aby móc precyzyjnie edytować i drukować zdjęcia. 

Funkcje Spyder5PRO

  • Zaawansowane rozwiązanie do kalibracji laptopów i monitorów
  • Optymalna jasność monitora regulowana na podstawie kontroli oświetlenia w pomieszczeniu
  • Funkcja analizy obrazu pozwalająca porównać wyświetlanie zdjęć na laptopach i monitorach
  • Jedyny opatentowany mechanizm optyczny z 7 czujnikami, gwarantujący wierne odtwarzanie cieni i płynniejsze przejścia kolorów
  • Kompaktowy, przenośny kalibrator z wbudowaną osłoną obiektywu

Usługa kalibracji


Kalibracja jest wykonywana pod adresem wskazanym przez klienta. Technik po przyjechaniu na miejsce i zapoznaniu się warunkami pracy i oświetlenia resetuje ustawienia monitora i wyłącza wszystkie funkcje mogące mieć wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Po dokonaniu tych czynności realizowany jest proces kalibracji. Czas wykonywania usługi to około jedna godzina. W cenę wliczony jest dojazd do klienta w promieniu 10km od siedziby firmy.

damian